بینا bina

هر آینه دشمن ترین مردم نسبت به مسلمانان را، یهود و مشرکان خواهی یافت. مائده 82

هما سرشار کیست ؟

  جایزه، زنِ‌ سال‌ ۱۹۹۱ از سوی‌ سازمان‌ زنان‌ يهودی‌ ايرانی‌ مقيم‌ لُس‌آنجلس‌ ، جايزة بهترين‌ پوشش‌ خبری‌ و گزارش‌ از مراسم‌ دو هزار و پانصدمين‌ سال‌ شاهنشاهی‌ ايران ، از سوی‌ مجلة زن‌ روز در سال‌ ۳۵۰ ، مدال‌ طلا برای دفاع‌ از حقوق‌ زن‌ از سوی‌ سازمان‌ زنان‌ ايران‌ در سال‌ ۱۳۴۸ " با توجه به مطالبی که از نظر خوانندگان گرامی گذشت به تحلیل سوابق این عنصر یهودی می پردازیم تا گوشه هایی از زوایای تاریک فعالیت های پنهان وی آشکار گردد .ضمن اینکه از خوانندگان مطلع خواهشمندیم اطلاعات تکمیلی در این خصوص را در اختیار وبلاگ بینا قرار دهند .

همان طور که در بیوگرافی سرشار مشاهد نمودید وی هیچ گونه اشاره ای به یهودی بودن خود ننموده و معمولاً فقط خوانندگانی که از گذشته وی و یا اندک اطلاعاتی از یهودیان دارند متوجه خواهند شد که هما سرشار یهودی می باشد .

" امتولد شیراز ، فعالیت در امور اقلیت ها ، سردبیری ماهنامه شوفار ، تاسیس مرکز تاریخ شفاهی یهود ، از جمله دلایلی می باشد که می توان حدس زد که نویسنده این سطور خود یهودی می باشد . حال مشخص نیست چرا هما سرشار ، یهودی بودن خود را صراحتاً عنوان ننموده و نتیجه گیری را به عهده خواننده گذاشته است ".

اما فعالیت های سیاسی وی که تحت لعاب امور فرهنگی و رسانه ای صورت می پذیرد نیز جالب است . وی از ابتدای فرار از کشور ، با حمایت لابی های پشت پرده یهودی در ایران و آمریکا ، مشغول فعالیت علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شده و در این خصوص تلاش خستگی ناپذیری را از خود نشان داده است . دفاع از حقوق به تاراج رفته زنانِ ایران ! و حمایت از اقلیت یهودی دو مقوله ای بوده است که هما سرشار همراه با تبلیغات گسترده رسانه های صهیونیستی علیه انقلاب اسلامی ، در خصوص آن به فعالیت پرداخته و در این راه پاداش هایی نیز گرفته است .

 وی در فعالیت هایش به تاسیس مرکز تاریخ شفاهی یهود ایران اشاره می نماید تا از طریق مصاحبه با سالمندان‌ گوشههایتاريكتاريخمعاصر ايران‌ را روشننماید . البته روشن نمی کند که رابطه سالمندان با تاریخ شفاهی یهود چیست . ؟ یا اینکه اگر منظور  وی از سالمند ، انتشار کتاب خاطرات شعبان جعفری ( شعبان بی مخ از یاغیان کودتای 28 مرداد که چند روز پیش در سال گرد کودتا و در سن 80 سالگی به درک واصل شد . )  می باشد رابطه شعبان با یهود و مرکز تاریخ شفاهی یهود چه می باشد . ؟

جدا از بیوگرافی سراسر مجعول سرشار در اینترنت ، عکس های مندرج در آلبوم وی نیز جالب توجه است از جمله عکس هایی با موشه کاتساف (موسی قصاب یزدی)رئیس جمهور رژیم مجعول اسرائیل ، عناصر سرسپرده رژیم منحوس پهلوی از رضا ربع پهلوی تا بهروز وثوق و ....            

 اما نکته حائز اهمیت ، عکس های یادگاری وی با بعضی از نخبگان بعد از انقلاب است که غرض ما در این نوشتار تهمینه میلانی کارگردان معروف سینما می باشد . در ابتدا تهمینه میلانی را بهتر بشناسیم :

متولد سال 1339 در شهر تبریز و فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری از دانشگاه علم و صنعت در سال 1365.

شروع فعالیت سینمایی با فیلم خط قرمز (مسعود کیمیایی) به عنوان منشی صحنه در سال 1358.

فیلم های وی در مقام کارگردانی : آتش بس ، زن زیادی ، واکنش پنجم ، نیمه پنهان ، دو زن ، کاکادو ، دیگه چه خبر ، افسانه آه ، بچه های طلاق .

 

                                تهمینه میلانی بهروز وثوق ، تهمینه میلانی و هما سرشار    

جایزه اول کارگردانان فیلم اول برای کارگردانی فیلم بچه‌های طلاق از هشتمین جشنواره فیلم فجر در سال1368.
جایزه بهترین فیلم‌نامه برای فیلم‌نامه دوزن از هفدمین جشنواره فیلم فجر در سال 1377
.
  جایزه سال 2002 حقوق بشر و عفو بین‌المللی برای فیلم نیمه پنهان.

سیری در سوابق این کارگردان نسل امروز ایران ، ما را به این واقعیت می رساند که تهمینه میلانی به برکت ساخت فیلم های جشنواره ای که عمده ترین محور آن سیاه نمایی زندگی زنان ایرانی می باشد به سرعت به کارگردانی نام آشنا در جشنواره های خارجی تبدیل شده و معمولاً فیلم های مغرضانه او بی نصیب از جوایز ریز و درشت جشنواره ها نمی گردد . همین خط فکری فمینیستی باعث شده وی دوستی مناسب برای عنصر کهنه کار یهودی ، هما سرشار باشد . خانم سرشار به عنوان یکی از زنان پیشرو در جریان احقاق به اصطلاح حقوق زنان ایرانی نیاز به ابزاری برای پیاده نمودن این تفکرات مرموز صهیونیستی دارد که امثال تهمینه میلانی ها که به شهرت ، نیاز فوری دارند ابزار مناسبی در جهت تحقق این امر می باشند .

                                                            

میلانی با تاکید بر عقاید سلف فکری خود سرشار، به صراحت اعلام می‌كند كه رای و نظر منتقدان برای او اهمیتی ندارد چرا كه جامعه عمدتاً مردانه منتقدان ایرانی بیشتر اندیشه او را نقد می‌كنند تا هنرش را و او به كسی اجازه نمی‌دهد كه به جای او فكر كند یا بخواهد فكرش را به او تحمیل كند.

البته علیرغم آبشخورهای فکری میلانی ، او هم چنان مورد عنایت جمهوری اسلامی بوده و به عنوان فرزند  انقلاب با او مدارا می گردد زیرا همیشه امثال هماسرشار در آن سوی مرزها انتظار می کشند تا این فرزندان ناآگاه را ربوده و در اردوگاه فکری خود اسیر نمایند هر چند که به نظر می رسد تاکنون موفق هم بوده اند .

اواخر خرداد امسال جمعی از کارگردانان سینما و تلویزیون از جمله تهمینه میلانی با رهبر معظم انقلاب اسلامی ملاقاتی داشتند وآزادانه ( همان واژه ای که امثال میلانی و هم فکرانش شعارآن را می دهند )               

صحبت های آشکار و پنهان خود را برای معظم له بیان داشتند که آن حضرت مشخصاً در پاسخ به خانم فوق الذکر فرمودند : "اين خانم گفتند كه من دنبال احساسات شخصى خودم هستم، خيلى خوب، عيب ندارد، تشخيص شخصى خودتان را بسازيد؛ اما با همين كار، نيت خدايى بكنيد. نيت كنيد كه خدا را از خودتان راضى كنيد و اجر ببريد. كار مهمى داريد انجام مى‏دهيد؛ چرا خودتان را از اجر محروم مى‏كنيد؟ با اين كار اجر ببريد و مى‏شود. اجر فقط اين نيست كه شما فيلم نماز و روزه درست كنيد ؛ نه، آن چيزى كه اخلاق جوان ها، رفتارهاى اجتماعى ، انضباط اجتماعى، جديت در كار، ايمان قوى و احساس مسئوليت را در نسل هاى جوان زنده مى‏كند، اين پيش خدا اجر دارد. اميرالمؤمنين (عليه‏السّلام) به امام حسن و امام حسين مى‏گويد:

 براى مزد كار كنيد. اين مزد درهم و دينار دنيا نيست كه براى اميرالمؤمنين ميلياردهايش به قدر يك ذره خاك ارزش ندارد؛ اين مزد، مزد خدايى و مزد الهى است. اين را به شما عرض بكنم، هيچ‏كدام از شماها هم از مزد الهى بى‏نياز نيستيد. از اين مرز كه ما عبور كرديم - مرز مردن - اين اول نياز ماست به اين مزد؛ چه بخواهيم و چه نخواهيم، از اين مرز عبور مى‏كنيم و آنجا احتياج داريم؛ آنجا تنها هستيم و به اجر الهى احتياج داريم؛ شما در اين ميدان داريد حركت مى‏كنيد، كار كنيد براى خداى متعال. البته به عنوان يك انسان نخبه، يك هنرمند و يك نگاه نافذ به جامعه و كشور و انسان ها، مى‏توانيد احساس مسئوليت كنيد و اجر انسانى و وجدانى هم مى‏توانيد ببريد. "

در خاتمه امید آن داریم که در جنگ پنهان و آشکار یهود با اسلام ، این فرزندان پیامبر اعظم باشند که پیروز نهایی باشند و بازندگان این جنگ ابدی یهود لجوج باشد . انشاء الله

 

 

 

+ نوشته شده در  جمعه سوم شهریور ۱۳۸۵ساعت 5:27  توسط bina  |